اطلاعیه ها و اعلانات

مدیر کل

مهندس مسعود حق لطفی مدیر اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

لینک های سایت

سايت رهبري سايت رياست جمهوري
ايران دولت
سامانه ملي رسيدگي به شكايت و اعلامات
سامانه ارتباط مردم و دولت
تنظيم و نشر آثار امام خميني پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات

نظرسنجی

وضعیت مسکن مهر استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟وضعیت راه های استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

اخبار اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

21

مدیر کل راه و شهرسازی قزوین:
استان دارای یک هزار و 350 هکتار بافت فرسوده است که بیشترین حجم آن به شهر قزوین اختصاص دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین مسعود حق لطفی روز دوشنبه در نخستین کارگاه آموزشی بازآفرینی محدوده ها و محلات ناکارآمد مبتنی بر رویکرد اجتماع محور که با حضور معاون دفتر راهبری و طرح های بازآفرینی در اداره کل راه وشهرسازی برگزار شد افزود: شهر قزوین با وجود 6 هزار و 400 هکتار مساحت دارای 532 هکتار بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی است.
مهندس حق لطفی بیان داشت: امسال 15 محله در چهار شهر قزوین،الوند،تاکستان و آوج جهت اجرای طرح بازآفرینی محلات فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی در برنامه اجرایی این اداره کل قرار گرفته است که در این راستا متناسب با هر محله اقدامات لازم برای جهت طرح،مطالعه و عملیات اجرا در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: توجه به بافت های فرسوده و قدیمی و رفع مشکلات از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است و سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه و سایر دستگاه های مرتبط را به سمت ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده و احیای آنها سوق داده است.
حق لطفی خاطرنشان کرد: رویکرد بهسازی و نوسازی شهری از بازسازی و نوسازی و توسعه دوباه به بازآفرینی شهری تبدیل یافته و به صورت فعالیتی یکپارچه و همه جانبه نگر درآمده است.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین همچنین گفت: در پی ابلاغ سند ملی راهبردی احیا و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری با همکاری شرکت مادرتخصصی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اقدام به شناسایی محلات هدف در استان کرده ایم و برنامه بازآفرینی متناسب باشرایط هر شهر و هرمحله در حال تدوین است.
وی همچنین گفت: یکی از روش های پیاده سازی طرح های بازآفرینی شهری روش استفاده از مشارکت دستگاه های اجرایی و مردم و بخش خصوصی است که در این خصوص تلاش می کنیم.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

همایش ها و برنامه ها

اخبار وزارت راه و شهرسازی

اوقات شرعی