اطلاعیه ها و اعلانات

مدیر کل

مهندس مسعود حق لطفی مدیر اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

لینک های سایت

سايت رهبري سايت رياست جمهوري
ايران دولت
سامانه ملي رسيدگي به شكايت و اعلامات
سامانه ارتباط مردم و دولت
تنظيم و نشر آثار امام خميني پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات

نظرسنجی

وضعیت مسکن مهر استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟وضعیت راه های استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

اخبار اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

23

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت اخذ مجوز جهت انتشار آگهی پیش فروش ساختمان گفت: جهت پیشگیری از فروش واحدهای مسکونی به چند نفر، قراردادهای پیش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی ثبت خواهند شد.


به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی با اعلام این خبر عنوان کرد: قانون پیش فروش ساختمان در سال 89 در مجلس شورای اسلامی مصوب شد و آیین نامه اجرایی آن در سال 93 ابلاغ شده بود اما بنا به برخی موانع و دستورالعمل های مورد نیاز اجرایی نشد.
وی اضافه کرد: جهت ممانعت از فروش یک واحد مسکونی به چند نفر و جلوگیری از ایجاد اختلاف میان خریدار و فروشنده در قراردادهای پیش فروش، نشستی با حضور نمایندگان استانداری، اداره کل راه و شهرسازی ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شهرداری قزوین تشکیل شده و راهکارهای اجرای این قانون در قزوین مورد بررسی قرار گرفت.
دبیر شورای مسکن استان ادامه داد: همچنین براساس قانون پیش فروش واحدهای مسکونی، تبلیغات رسمی این واحدها در مطبوعات و صدا و سیما نیاز به اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی دارد و رسانه های جمعی باید برای انتشار آگهی پیش فروش ساختمان مجوز انتشار مربوطه را از درخواست کننده مطالبه کنند.
حق لطفی اضافه کرد: براساس همین قانون بنگاه های املاک حق ندارند قراردادهای پیش فروش را در دفاتر خود ثبت کنند و الزاما باید قراردادهای پیش فروش در دفتر اسناد رسمی ثبت شود.
در ادامه رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی نیز گفت: در استان قزوین نسبت به سایر استانها تخلفات کمتری در قراردادهای واحدهای پیش فروش صورت می گیرد اما با این وجود قزوین از استان های پیشرو در اجرای قانون پیش فروش ساختمان اس.
وی همچنین با تبیین وظایف دستگاه ها در این خصوص اضافه کرد: براین اساس شهرداری ها موظف شدند از 20 دی ماه سال جاری برای واحدهایی که مجوز ساخت دریافت می کنند، شناسنامه فنی نیز صادر کنند و در آن نسبت به درج اطلاعات فنی، سیستم مکانیکی و برقی، مشخصات سازه، پارکینگ، انباری و سایر اطلاعات اقدام نمایند.


عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

همایش ها و برنامه ها

اخبار وزارت راه و شهرسازی

اوقات شرعی