اطلاعیه ها و اعلانات

مدیر کل

مهندس مسعود حق لطفی مدیر اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

لینک های سایت

سايت رهبري سايت رياست جمهوري
ايران دولت
سامانه ملي رسيدگي به شكايت و اعلامات
سامانه ارتباط مردم و دولت
تنظيم و نشر آثار امام خميني پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات

نظرسنجی

وضعیت مسکن مهر استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟وضعیت راه های استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

اخبار اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

25

مدیرکل راه و شهرسازی با حضور در برنامه زنده رادیویی قزوین گفت: برای ساختن خانه های خوب و ایمن باید همه دست اندکاران صنعت ساختمان همکاری نموده و مردم نیز بدانند که داشتن خانه های ایمن و منطبق با آیین نامه های ساختمانی حق آنان است.


به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی با اعلام این موضع عنوان کرد: در سالهای گذشته با توجه به زلزله های شدیدی که در کشور رخ داده آیین نامه ها به روزرسانی و سخت گیرانه تر شده اند
وی افزود: این اتفاقات موجب ارتقای وضعیت ساخت و ساز در کشور طی سالهای گذشته گردیده است.
حق لطفی با اشاره به سطح عملکرد ساختمانها و طراحی آنها بر مبنای زلزله طرح گفت: در زلزله کرمانشاه سازه و اسکلت ساختمانها فرو نریخته و آوار نشده اند و بیشتر نماها، دیوارها و قطعات الحاقی دچار آسیب شده اند که در این موارد هم در آیین نامه ها مربوطه مفصل مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه با نظام مهندسی و شهرداری قزوین روندی در حال طی شدن است که طی آن لازم اجرایی جزییات اجرای نماها مورد تاکید قرار می گیرد، عنوان کرد: سازندگان و مهندسان هر چه می سازند باید مقررات و ضوابط مربوط به آن را رعایت نمایند.
رییس شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی در خصوص بناهای روستایی گفت: در این خصوص بنیاد مسکن اعتبارات ویژه ای را لحاظ کرده و اقدامات گسترده ای را در دستور کار قرار داده و ساختمانهایی که تازه احداث شده اند از وضعیت مناسبی برخوردارند.
مهندس حق لطفی بیان داشت: بر اساس ماده 35 قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان و دستورالعمل مربوط اداره کل راه و شهرسازی موظف است به صورت موردی، سرزده و یا در صورت اخذ شکایت در حدود 3 الی 5 درصد ساختمانهای استان را نظارت عالیه نماید.
وی در ادامه افزود: که این موضوع از سال 91 در استان قزوین اجرایی شده و در این رابطه در سال 91-17%، 92-15%، 93-12%، 94-14%، 95-27%، 96 تاکنون 30% درصد نظارت عالیه انجام شده است.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

همایش ها و برنامه ها

اخبار وزارت راه و شهرسازی

اوقات شرعی