اطلاعیه ها و اعلانات

مدیر کل

مهندس مسعود حق لطفی مدیر اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

لینک های سایت

سايت رهبري سايت رياست جمهوري
ايران دولت
سامانه ملي رسيدگي به شكايت و اعلامات
سامانه ارتباط مردم و دولت
تنظيم و نشر آثار امام خميني پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات

نظرسنجی

وضعیت مسکن مهر استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟وضعیت راه های استان قزوین را چگونه ارزیابی میکنید؟ثبت نظر  مشاهده نتایج

اخبار اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین

27

مدیرکل راه و شهرسازی در نشست با مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی که به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری انجام شد گفت: مبنا و معیار برنامه ریزی و اقدامات این اداره کل طرح های بالادستی، سیاست های نظام، دولت، وزارت متبوع و نیازهای اساسی استان بوده و حمایت و همراهی نمایندگان مردم سرعت تحقق آنها را شتاب خواهد بخشید.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی به مناسبت گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری میزبان مجمع نمایندگان استان، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مردم شهرستانهای قزوین، البرز و آبیک، بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان و روح اله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی بود.
حق لطفی در این نشست گفت: اداره کل راه و شهرسازی به عنوان یک دستگاه اثرگزارِ برنامه ریز، سیاستگزار، مجری و ناظر در طرح ها و برنامه های کلی و جزیی استان، لزوما باید بر اساس چارچوب و رویکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، دولت محترم و وزارت متبوع که نیازهای کشور و هم میهنان ارجمند بر اساس اولویت در آنها پیش بینی شده، حرکت کند.
وی افزود: با توجه به ضرورت هماهنگی میان اقدامات پیش بینی شده و آرمانهای پیش رو، هر چقدر این هماهنگی بیشتر باشد نتایج و ثمرات بهتری در کمیت و کیفیت خدمات این دستگاه اجرایی به دست خواهد داد.

رییس شورای هماهنگی مدیران راه و شهرسازی استان با اشاره به برنامه های وزیر راه و شهرسازی و وزارت متبوع اضافه کرد: استان قزوین به عنوان یکی از استانهای مهم و استراتژیک کشور دارای ظرفیتهای قابل توجهی است که برای بهره مندی و بکارگیری این توانایی ها، با توجه به سیاست های کلی کشور لزوما باید برنامه و خطوط کلی و جزیی پیش رو تعیین شده و بر مبنای آنها حرکت نمود.
مدیرکل راه و شهرسازی در ادامه به محورهای اساسی برنامه های در دست اقدام و پیش روی این اداره کل اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی برای توسعه ی سیستم های حمل و نقل درون و برون شهری و ایجاد حمل و نقل یکپارچه ی چندوجهی در قزوین به عنوان پایلوت کشوری از جمله موارد مورد پیگیری سازمان می باشد.
حق لطفی تاکید کرد: برای تحقق این اهداف اجرای طرح توسعه ی مبتنی بر حمل و نقل (TOD) به عنوان اولین شهر کشور، پیگیری برای تکمیل و اجرای پروژه دوخطه شدن راه آهن تهران – قزوین – زنجان و احداث راه آهن قزوین – رشت، پیگیری برای تکمیل و تسریع در اجرای پروژه های راهسازی استان از جمله قزوین – الموت – تنکابن، قزوین – رحیم آباد – کلاچای، بویین زهرا – ساوه و سایر محورها، بررسی، بازنگری و توجه به طرح های فرادستی شهری با هدف افزایش و گسترش سیستم های حمل و نقل عمومی درون شهری و ایجاد خطوط دوچرخه و پیاده محور در شهرها و همچنین پیگیری جهت استقرار و راه اندازی اداره کل راه آهن در قزوین در دستورکار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.
دبیر ستاد بازآفرینی استان همچنین اظهار کرد: بازآفرینی و باززنده سازی بافت های تاریخی و ناکارآمد شهری استان و برنامه ریزی برای ایجاد تحرک در بازار مسکن با استفاده از ظرفیت موجود در این حوزه نیز در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد.
دبیر شورای مسکن استان با اشاره به برنامه های این اداره کل در حوزه مسکن نیز گفت: افزایش کنترل و نظارت بر ساخت و سازهای استان با هدف ارتقای کیفیت و بهبود وضعیت استفاده از انرژی و سرمایه های ملی، تکمیل و تحویل واحدهای باقیمانده ی مسکن مهر استان و پیگیری انجام مطالعات تقاضای مسکن با عنوان طرح مطالعاتی تحلیل و برآورد ساختار تقاضای بازار مسکن در مناطق شهری استان قزوین هم در بخش مسکن مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است.
حق لطفی پیگیری احداث بندر خشک در قزوین و انجام مطالعات برش استانی آن را از دیگر دغدغه های راه و شهرسازی دانست و یادآور شد: تدقیق و تطابق طرح ها، نیازها و برنامه های پیشنهادی طرح شده توسط مردم و دستگاههای اجرایی با طرح های فرادستی ملی و استانی از جمله موضوعاتی است که در کارگروه ها و کمیسیون های تخصصی این اداره کل همواره مورد تاکید می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی در پایان خاطر نشان کرد: همه ی این برنامه ها و اهداف در مجموع به دو موضوع بهبود کیفیت زندگی و پاسداست و تحقق حقوق شهروندی فرجام می یابد که اساسی ترین دغدغه ی این اداره کل در طرح ها، برنامه ها و اقدامات اجرایی می باشد.

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

همایش ها و برنامه ها

اخبار وزارت راه و شهرسازی

اوقات شرعی